Psychoterapia – co to jest?

Czy kiedykolwiek miałeś poczucie przytłoczenia i myślałeś, że nie poradzisz sobie z codziennością? Jeżeli tak to nie jesteś sam. Według gabinet psychoterapii kielce nawet 8 milionów Polaków doświadcza depresji, lęków i innych zaburzeń psychicznych. Inni potrzebują wsparcia, aby poradzić sobie z poważną przypadłością, utratą wagi lub nikotynizmem. Są też osoby, które zmagają się z problemami w relacjach, utratą pracy, śmiercią najbliższej osoby, stresem czy nadużywaniem alkoholu. Wszystkie te problemy są często szkodliwe dla człowieka.
 

Czym jest psychoterapia?

Psycholog może pomóc w rozprawieniu się z problemami. Z psychoterapii korzystają ludzie z każdej kategorii wiekowej, aby żyć bardziej efektywnie, zdrowiej i w pełni szczęścia. Podczas terapii psycholog używa naukowo certyfikowane procedury, by pomóc pacjentom rozwinąć w sobie dobre przyzwyczajenia. Istnieje kilka podejść do psychoterapii, włącznie z — poznawczo-behawioralną, interpersonalną i innymi — które pomogą każdemu z osobna przepracować swoje problemy.  Proces ten oparty jest na współpracy i rozmowie. Pacjent ma zagwarantowane otoczenie wsparcia ze świadomością, że psychoterapeuta jest nastawiony neutralnie i nie będzie go w żaden sposób oceniał.  

Wraz z psychologiem będziesz pracował nad tym, żeby rozpoznać i zmienić wzory postaw, które powstrzymują od osiągnięcia w pełni szczęścia. Psychoterapia nie tylko stara się rozwiązać dotychczasowe problemy, ale wzbogaca w nowe umiejętności, aby sprawniej radzić sobie z wieloma wyzwaniami w przyszłości.

Kiedy rozważyć pójście na psychoterapię?

Przez błędy pojęcia o tym czym jest psychoterapia, wiele potrzebujących się na nią nie decyduje. Nawet jeśli znają realia i nie opierają się na mitach, to ludzie nierzadko czują się zestresowani przed podjęciem próby leczenia. Trzeba pokonać strach, ponieważ jeśli jakość życia nie jest taki jaki byśmy pożądali — psychoterapia może być pomocna. Niektórzy ludzie korzystają z pomocy psychoterapeuty dlatego, że mają depresję, odczuwają lęk lub złość przez dłuższy czas. Inni natomiast mogą potrzebować pomocy w przewlekłej chorobie, która ma wpływ na emocje i zdrowie psychiczne. Są też ludzie wymagający szybkiej diagnozy swoich problemów na przykład, gdy muszą zmierzyć się z perspektywą rozpadu związku, syndromem pustego gniazda, przytłaczającą pracą, wypaleniem zawodowym itd.

Zmiany w konfiguracji

Szanowni Państwo, w celu zwiększenia bezpieczeństwa przy korzystaniu z naszej sieci, jak i podniesienia jakości przesyłanych danych – strona AlexNet dostęp do Internetu do państwa komputerów będzie realizować za pomocą protokołu PPPoE. W związku z tym uprzejmie prosimy o przekonfigurowanie swoich komputerów zgodnie z instrukcją którą mozna pobrać:

Continue reading Zmiany w konfiguracji